EN 10216-2 10CrMo9-10 Brezšivne jeklene cevi

EN 10216-2 10CrMo9-10 Brezšivne jeklene cevi
Podrobnosti:
Standard: EN 10216-2:2024
Stopnja: 10CrMo9-10 / št. materiala. 1.7380
Vrsta materiala: 2,25Cr-1Mo Cr-Mo legirano jeklo
Izdelava: Brezšivno · Vroče / Hladno obdelano
Dobavni pogoji: +NT · +QT, kjer je tehnično potrebno
Mehanske lastnosti: Rm 480–630 MPa · Rp0,2 Večji ali enak 280 MPa za T Manjši ali enak 40 mm
Pregled: UT / Preskus-tesnosti puščanja / PMI / Mehanski preskus / EN 10204 3.1 ali 3.2
Uporabe: kotli · Parne cevi · Elektrarne · Rafinerije · Petrokemija · Tlačna oprema
Pošlji povpraševanje
Opis
Pošlji povpraševanje

Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd. je eden najbolj zanesljivih proizvajalcev in dobaviteljev brezšivnih jeklenih cevi en 10216-2 10crmo9-10 na Kitajskem, podpira tudi storitve po meri. Z bogatimi izkušnjami vas toplo pozdravljamo, da tukaj kupite poceni izdelke na zalogi na debelo in dobite brezplačen vzorec iz naše tovarne. Za posvet o ceni nas kontaktirajte.

 

EN 10216-2 10CrMo9-10 Seamless Steel Tube
EN 10216-2 10CrMo9-10 Brezšivne jeklene cevi

Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.zalogeEN 10216-2 10CrMo9-10 Brezšivne jeklene ceviza kotle,-sisteme za proizvodnjo električne energije, visoko{1}}temperaturne cevi za paro, rafinerijske enote, petrokemično opremo in druge aplikacije pod pritiskom, ki zahtevajo zanesljivo visoko{2}}temperaturno trdnost. Identificiran tudi po številki materiala1.7380, 10CrMo9-10 je a2.25Cr-1Mo jeklo iz zlitine kroma in molibdenazasnovan za delovanje pod pritiskom pri povišanih temperaturah.

Cevi 10CrMo9-10, izdelane po brezšivnem postopku, so običajno dobavljene vnormalizirano in temperirano (+NT)stanju, pri čemer je obravnavana obdelava +QT za določene konfiguracije težkih-sten, kjer to zahtevata EN 10216-2 in specifikacija nakupa. Skupina Dongmeng podpira-specifične za projekt kombinacije OD × WT, fiksne dolžine, poševne robove, UT/NDT, PMI, preizkušanje-tesnosti pri puščanju, dokumentacijo EN 10204 3.1/3.2 in inšpekcijo tretjih oseb.

EN 10216-2:2024 je trenutni evropski standard, ki zajema brezšivne cevi iz ne-legiranega in legiranega jekla z določenimi lastnostmi pri povišanih temperaturah za tlačne namene.

 

EN 10216-2 10Specifikacije CrMo9-10

Postavka Specifikacija
Izdelek EN 10216-2 10CrMo9-10 Brezšivne jeklene cevi
Standardno EN 10216-2:2024
Razred jekla 10CrMo9-10
Številka materiala 1.738
Materialna družina Krom-molibdenovo legirano jeklo
Sistem nazivne zlitine 2,25Cr-1Mo
Proizvodnja Brezhibno
Končaj pred toplotno obdelavo Vroče/hladno obdelano
Standardni pogoji dostave +NT – normalizirano in kaljeno
Temperatura avstenitizacije 900–960 stopinj
Temperatura kaljenja 680–750 stopinj
Konec Konec Navaden / poševno / strojno obdelan
Dolžina Naključno/fiksno/projektno-določeno
Dokumentacija EN 10204 3.1 / 3.2, če je navedeno
Izbirni pregled UT / PMI / Puščanje-Tesnost / Dodatni NDT / Tretja-inšpekcija
Glavne aplikacije Kotli, parni vodi, elektrarne, rafinerije in petrokemični tlačni sistemi

EN 10216-2 zahteva, da te cevi proizvaja abrezhiben proces. Cevi so lahko vroče- ali hladne-pred končno toplotno obdelavo. Za 10CrMo9-10 je določen standardni pogoj toplotne obdelave +NT, z avsteniziranjem pri 900–960 stopinjah, ki mu sledi popuščanje pri 680–750 stopinjah.

Kaj je 10CrMo9-10 / 1.7380?

10CrMo9-10je legirano posebno jeklo, razvito za tlačne komponente, izpostavljene povišanim temperaturam.

Njegova številka materiala EN je:

1.7380

Njegova kemija vsebuje približno:

2,00–2,50 % kroma + 0.90–1,10 % molibdena

To uvršča 10CrMo9-10 med dobro uveljavljeneDružina materialov 2.25Cr-1Mo.

V primerjavi z nižjimi-stopnjami zlitin, kot je 13CrMo4-5, višja vsebnost kroma in molibdena zagotavlja izboljšano-delovanje pri povišanih temperaturah, zaradi česar je 10CrMo9-10 še posebej primeren za zahtevne aplikacije kotlov, pare in električne energije.

Vendar je treba material izbrati glede na dejansko stanje:

Projektna temperatura · Projektni tlak · Debelina stene · Dovoljena napetost · Projektna koda · Procesni medij · Zahtevana življenjska doba

-ne zgolj s primerjavo odstotkov zlitin.

Kemična sestava 10CrMo9-10

Mejne vrednosti za analizo z zajemalko EN 10216-2:2024 za 10CrMo9-10 vključujejo:

Element Sestava (%)
Ogljik C 0.08–0.14
Silicij Si Manjše ali enako 0,50
Mangan Mn 0.30–0.70
Fosfor P Manjše ali enako 0,020
Žveplo S Manjše ali enako 0,010
Krom Cr 2.00–2.50
Molibden Mo 0.90–1.10
Nikelj Ni Manjše ali enako 0,30
Aluminij Al skupaj Manjše ali enako 0,040
Baker Cu Manjše ali enako 0,30

Te omejitve so skladne s trenutnimi podatki o materialih EN 10216-2, objavljenimi za 10CrMo9-10 / 1.7380.

Zakaj 2.25Cr-1Mo?

Chromium

Chromium izboljša:

odpornost proti oksidaciji;

kaljivost;

povišana{0}}temperaturna stabilnost.

molibden

Molibden pomaga izboljšati:

povišana-temperaturna trdnost;

odpornost proti lezenju;

odpornost proti izgubi trdnosti med dolgotrajno izpostavljenostjo toploti.

Zaradi kombiniranega sistema Cr-Mo je 10CrMo9-10 bistveno bolj primeren za delo pri povišanih temperaturah kot običajna ogljikova tlačna jekla.

Mehanske lastnosti

Zahteve za sobno-temperaturo EN 10216-2 se razlikujejo glede na debelino stene.

Debelina stene Najmanj Rp0,2 Natezna trdnost Rm
T Manjši ali enak 16 mm 280 MPa 480–630 MPa
16 < T Manjši ali enak 40 mm 280 MPa 480–630 MPa
40 < T Manjši ali enak 60 mm 270 MPa 480–630 MPa

Raztezek

vzdolžno:Večji ali enak 22 %
Prečni:Večji ali enak 20 %

Udarna energija

Pri 20 stopinjah:

vzdolžno:Večji ali enak 40 J
Prečni:Večji ali enak 27 J

EN 10216-2:2024 podaja te zahteve glede sobne-temperature za 10CrMo9-10 in zahteva preverjanje udarca za ustrezne cevi z debelejšo steno pod pogoji, ki jih določa standard.

Povišana{0}}temperaturna moč

Glavni razlog za nakup 10CrMo9-10 je njegova definirana mehanska zmogljivost pri povišani temperaturi.

Za debeline sten do 60 mm EN 10216-2 navaja naslednje najmanjše vrednosti Rp0,2:

Temperatura Najmanj Rp0,2
100 stopinj 249 MPa
150 stopinj 241 MPa
200 stopinj 234 MPa
250 stopinj 224 MPa
300 stopinj 219 MPa
350 stopinj 212 MPa
400 stopinj 207 MPa
450 stopinj 193 MPa
500 stopinj 180 MPa

Te vrednosti so določene v trenutni tabeli lastnosti povišane temperature EN 10216-2.

Pomembna inženirska opomba

Navedena vrednost-trdnosti pri 500 stopinjahnepomeni, da se lahko vsaka cev 10CrMo9-10 samodejno neprekinjeno uporablja pri 500 stopinjah.

Dovoljeno obratovalno stanje je treba ugotoviti iz:

veljavna konstrukcijska koda + dovoljena obremenitev + podatki o lezenju + tlak + mere + dodatek za korozijo + zgodovina izdelave + pričakovana načrtovana življenjska doba.

Dolgotrajno -visoko{1}}temperaturno zasnovo lahko urejajo lezenje in ne natezne lastnosti-pri sobni temperaturi.

Toplotna obdelava: 10CrMo9-10 +NT

Standardni pogoji dostave so:

+NT - Normalizirano in temperirano

Normalizacija / avstenitizacija:
900–960 stopinj, ki mu sledi zračno hlajenje

Kaljenje:
680–750 stopinj, ki mu sledi zračno hlajenje

 

Ta toplotna obdelava razvije mikrostrukturo, potrebno za določen prostor- in mehanske lastnosti-pri povišani temperaturi.

Kdaj se lahko zahteva +QT?

To je pomembna tehnična točka za nabavo 10CrMo9-10.

EN 10216-2 ugotavlja, da za stopnje, ki so predmet ustrezne opombe o toplotni obdelavi,kaljenje in popuščanje sta lahko potrebna, če debelina stene presega 10 mm ali T/D presega 0,15da bi pridobili zahtevano mikrostrukturo in lastnosti materiala.

Kadar je takšna obdelava zahtevana, se mora o tem dogovoriti v fazi povpraševanja in naročila, oznaka materiala pa se dopolni z+QT.

Zato kupci ne bi smeli domnevati, da bi moralo biti vsako težko-naročilo samodejno kotirano preprosto kot:

10CrMo9-10 +NT

Za cevi s-težkimi stenami mora obrat pregledati:

OD · WT · Razmerje T/D · zahtevane lastnosti · pot toplotne-obdelave

pred končno izdelavo.

Brezhiben proizvodni proces

 

Tipična proizvodna pot vključuje:

1. Izdelava jekla in preverjanje gredic

Kemična sestava jekla in toplotno število sta preverjena glede na zahteve EN 10216-2.

2. Ogrevanje gredic

Kvalificirane gredice iz legiranega jekla se segrejejo na zahtevano temperaturo prebadanja.

3. Rotacijski piercing

Trdna gredica je preluknjana v votlo lupino.

4. Raztezek in valjanje

Votla lupina je valjana, da se doseže zahtevana geometrija cevi.

5. Dimenzioniranje / Zmanjševanje

Zunanji premer in debelina stene sta znotraj predpisanih dimenzijskih toleranc.

6. Toplotna obdelava

Cev je običajno normalizirana in kaljena ali obdelana v skladu z dogovorjenimi pogoji za material s težkimi-stenami.

7. Ravnanje

Toplotno{0}}obdelane cevi se pred končnim pregledom poravnajo.

8. Rezanje in priprava konca

Določite lahko-rezovanje po fiksni dolžini, gladke konce ali poševno poševitev.

9. Pregled in NDT

Preverjene so mehanske lastnosti, mere,-tesnost in veljavne zahteve NDT.

10. Označevanje in sledljivost

Razred materiala, toplotna identifikacija in inšpekcijska dokumentacija se preverijo pred pakiranjem.

Ker EN 10216-2 uporablja abrezšivna proizvodna potcev ne vsebuje vzdolžnega talilnega zvara.

Pregled in testiranje

Za kritične visokotemperaturne cevovode je treba pri odločitvah o nakupu tako skrbno kot kemijo upoštevati zahteve inšpekcijskih pregledov.

Pregled projekta, ki je na voljo, lahko vključuje:

kemijska analiza zajemalke in izdelkov;

natezno testiranje;

testiranje udarcev;

preverjanje natezne-temperature;

pregled dimenzij;

preverjanje-debeline stene;

vizualni pregled;

ultrazvočno testiranje;

preskušanje-tesnosti puščanja;

hidrostatično preskušanje, kjer je navedeno;

PMI;

identifikacija materiala;

in-pregled tretje osebe.

EN 10216-2:2024 posebej ponuja možnosti naročanja za preverjanje pri povišani temperaturi, NDT, posebno pripravo koncev, natančne dolžine, hidrostatični preskusni tlak, pozitivno identifikacijo materiala in EN 10204 3.2 certifikat.

EN 10204 3.1 in 3.2 Dokumentacija

Pri B2B projektih električne, kotlovske in tlačne-opreme je sledljivost materiala bistvena.

Tipična dokumentacija lahko vključuje:

EN 10204 3.1

Potrdilo o-inšpekcijskem pregledu, ki ga je izdal proizvajalec, ki vsebuje dejanske rezultate inšpekcijskih pregledov in preskusov.

EN 10204 3.2

Inšpekcijsko potrdilo, ki vključuje potrjevanje s strani neodvisnega inšpekcijskega predstavnika, kot zahteva veljavni nabavni dogovor.

EN 10216-2 posebej določa3.2 certificiranje kot možnost naročanja.

Za aplikacije s kritičnim pritiskom mora biti zahtevana vrsta certifikata vedno prikazana neposredno na RFQ in naročilnici.

Tipične aplikacije

Proizvodnja električne energije

10CrMo9-10 je dobro uveljavljen za električne aplikacije pri povišanih temperaturah, vključno z:

cevi za paro;

priključki kotla;

sistemi, povezani s pregrevalniki-pregrevalniki;

visoko{0}}temperaturni zbiralniki;

tlačne komponente.

Kotlovski sistemi

Kombinacija Cr in Mo podpira aplikacije, ki so izpostavljene dolgotrajni toplotni obremenitvi.

Tipične uporabe vključujejo:

kotlovske cevi;

parne cevi;

tlačni deli kotla;

visoke{0}}temperaturne povezovalne cevi.

Rafinerije

Možne aplikacije vključujejo:

visoko{0}}temperaturne procesne cevi;

sistemi,-povezani z grelci;

procesne prenosne linije;

priključki tlačne opreme.

Petrokemične tovarne

10CrMo9-10 se lahko upošteva za procesne cevovode in tlačne komponente, kjer konstrukcijski izračuni zahtevajo zlitino Cr-Mo z lastnostmi pri povišanih temperaturah.

Tlačna oprema

Tipične zahteve lahko vključujejo:

priključne cevi za tlačne posode;

glave;

priključki izmenjevalnika toplote;

visokotemperaturna procesna oprema-.

Dejansko ustreznost mora vedno potrditi projektant obrata ali proizvajalec tlačne{0}}opreme.

10CrMo9-10 proti 13CrMo4-5

 

To sta dva pomembna razreda Cr-Mo v EN 10216-2.

Lastnina 13CrMo4-5 10CrMo9-10
Številka materiala 1.7335 1.738
Kr 0.70–1.15% 2.00–2.50%
Mo 0.40–0.60% 0.90–1.10%
Družina Alloy Približno. 1Cr-0,5Mo Približno. 2.25Cr-1Mo
Natezna trdnost 440–590 MPa 480–630 MPa
Standardni pogoj +NT +NT
Tipičen položaj Vmesna storitev Cr-Mo Zahtevnejša storitev-pri povišanih temperaturah

10CrMo9-10 vsebuje bistveno več Cr in Mo, vendar to ne pomeni, da bi moral samodejno nadomestiti 13CrMo4-5.

Pravi material mora slediti specifikaciji inženirske zasnove.

10CrMo9-10 proti ASTM A335 P22

10CrMo9-10 in ASTM A335 P22 se pogosto navzkrižno sklicujeta, ker oba pripadata družini 2,25Cr-1Mo.Tubacex na primer uvršča EN 10216-2 10CrMo9-10 in ASTM A335 P22 v isto mednarodno skupino-enakovrednosti materialov za aplikacije za proizvodnjo električne energije.

Vendar:

10CrMo9-10 ni samodejno zamenljiv z A335 P22.

Postavka EN 10216-2 10CrMo9-10 ASTM A335 P22
Sistem standardov EN ASTM / ASME
Ocena 10CrMo9-10 P22
material št. 1.738 Sistem označevanja ASTM
Alloy sistem Približno. 2.25Cr-1Mo Približno. 2.25Cr-1Mo
Proizvodnja Brezhibno Brezhibno
Glavna uporaba Tlačna cev Visok{0}}temperaturna cev
Toplotna obdelava EN{0}}definirani pogoji +NT/+QT ASTM-definirano zdravljenje
Certificiranje Pogosto uporabljen sistem EN 10204 Dokumentacija ASTM/ASME
Neposredna zamenjava Zahtevano je inženirsko dovoljenje Zahtevano je inženirsko dovoljenje

Kemični razponi so lahko podobni, vendar:

mehanske zahteve, toplotna obdelava, tolerance, testiranje, certificiranje in dimenzijski standardi niso enaki.

Če projekt določaEN 10216-2 10CrMo9-10, ga ne bi smeli nadomestiti s P22 samo na podlagi tabele enakovrednosti.

Priporočene informacije o RFQ

Za natančno ponudbo pošljite:

Standardno:EN 10216-2:2024
Ocena:10CrMo9-10 / 1,7380
Pogoj dostave:+NT / +QT, če je potrebno
Zunanji premer:___ mm
Debelina stene:___ mm
Dolžina:___ mm
Količina:___ kosov / m / tone
Končna priprava:PE / BE / Posebno
Preizkus udarca:Zahtevano / Ni potrebno
Preizkus-povišane temperature:Zahtevano / Ni potrebno
UT / NDT: ___
Preskus-tesnosti: ___
PMI:Zahtevano / Ni potrebno
Certifikat:EN 10204 3.1 / 3.2
Pregled-tretje osebe: ___
Uporaba:Bojler / Energija / Rafinerija / Petrokemija
Koda oblikovanja: ___
Destinacija dostave: ___

Sam trenutni standard daje primer naročanja za10CrMo9-10 z najmanjšim notranjim premerom 240 mm, najmanjšo debelino stene 40 mm in certifikatom EN 10204 3.2, ki prikazuje, zakaj morajo biti dimenzije in inšpekcijska dokumentacija jasno opredeljene v fazi RFQ.

Zakaj Source 10CrMo9-10 Tube iz Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.?

 

Dobava-na podlagi standardov

Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.pregleda razred materiala, dimenzije, pogoje dobave in zahteve za inšpekcijo pred ponudbo za cevi iz zlitine za tlačno-delovanje.

Sledljivost toplotnega števila

Identifikacija materiala se lahko vzdržuje z označevanjem -toplotne številke in ustrezno inšpekcijsko dokumentacijo.

Inšpekcijska podpora

Razpoložljive projektne zahteve lahko vključujejo:

UT · PMI · Mehansko testiranje · Preizkus tesnosti-tesnosti · Pregled dimenzij · Pregled-tretje osebe

Podpora za obdelavo

Obdelava-specifična za projekt lahko vključuje:

Rezanje po fiksni-dolžini · Poševni rez · Končna obdelava · Zaščita površine · Pakiranje za izvoz

Pregled tehničnega RFQ

Za težke stene 10CrMo9-10 priporočamo, da pregledateOD × WT, razmerje T/D in zahtevani pogoji toplotne-obdelavepred končno izdelavo.

To je bolj zanesljivo kot nakup samo po imenu materiala.

Pogosta vprašanja - EN 10216-2 10Brezšivne jeklene cevi CrMo9-10

1. Kaj je 10CrMo9-10?

10CrMo9-10 je Cr-Mo legirano posebno jeklo, številka materiala1.7380, ki se uporablja za brezšivne tlačne cevi z lastnostmi pri-povišani temperaturi.

2. Kateri standard zajema brezšivne cevi 10CrMo9-10?

Določeno je podEN 10216-2:2024za brezšivne tlačne cevi z-lastnostmi pri povišani temperaturi.

3. Ali je 10CrMo9-10 brezšiven?

ja EN 10216-2 zahteva, da so cevi, ki jih zajema standard, izdelane po brezšivnem postopku.

4. Kakšna je številka materiala?

1.7380.

5. Kakšna je vsebnost Cr in Mo?

Chromium je2.00–2.50%in molibden je0.90–1.10%.

6. Kakšni so običajni pogoji dostave?

Standardni pogoj je+NT - normalizirano in temperirano.

7. Kakšne so temperature toplotne-obdelave?

Normalizacija je900–960 stopinjin kaljenje je680–750 stopinj.

8. Kdaj je morda potreben +QT?

EN 10216-2 navaja, da sta lahko kaljenje in popuščanje potrebno za ustrezne razrede, kjer debelina stene presega 10 mm ali T/D presega 0,15, da se doseže predvidena struktura in lastnosti. Pogoj se dogovorite ob povpraševanju in naročilu.

9. Kakšna je natezna trdnost?

Določeno območje natezne-trdnosti je480–630 MPaza veljavna dimenzijska območja.

10. Ali je 10CrMo9-10 enak P22?

Ne. Spadajo v podobno družino materialov 2,25Cr-1Mo in se pogosto navzkrižno sklicujejo, vendar sta EN 10216-2 10CrMo9-10 in ASTM A335 P22 ločeni specifikaciji.

11. Ali je mogoče predložiti certifikat EN 10204 3.2?

ja EN 10204 3.2 je izrecno na voljo kot možnost naročanja v skladu z EN 10216-2.

12. Ali je mogoče določiti PMI in UT?

ja V skladu z dogovorjenimi zahtevami naročila je mogoče vključiti pozitivno identifikacijo materiala in neporušitveno testiranje.

13. Ali je mogoče dobaviti cevi fiksne-dolžine?

ja Točna dolžina je možnost naročanja v okviru EN 10216-2.

14. Ali je 10CrMo9-10 primeren za 500 stopinjsko storitev?

EN 10216-2 zagotavlja najmanjšo vrednost Rp0,2180 MPa pri 500 stopinjahza debelino stene do 60 mm. Vendar pa je treba dejansko dovoljeno delovno temperaturo določiti iz veljavne konstrukcijske kode, tlaka, zahtev glede lezenja in življenjske dobe.

Zahtevajte tehnično ponudbo

 

ZaEN 10216-2 10CrMo9-10 Brezšivne jeklene cevi, pošljite svoj MTO, vozni red cevi ali tehnične specifikacije naXi'an Dongmeng Group Co., Ltd.

Za hitrejši tehnični pregled zagotovite:

OD × WT × Dolžina · Količina · +NT/+QT · NDT · Inšpekcijsko potrdilo · Uporaba · Cilj

Uradne informacije

telefon: +86 157 6921 4734
E-pošta: office@dongmjd.com
WhatsApp:Dong: +86 157 6921 4734

Naslov pisarne:
Soba 4107, stavba Runfeng, nova ulica Sanqiao, okrožje Weiyang, mesto Xi'an, provinca Shaanxi

Priljubljena oznake: en 10216-2 10crmo9-10 brezšivne jeklene cevi, Kitajska en 10216-2 10crmo9-10 brezšivne jeklene cevi proizvajalci, dobavitelji, tovarna

Pošlji povpraševanje